ایده برای حمام های کوچک

ایده برای حمام های کوچک

یکی از مواردی که برای خانه های کوچک باید مورد توجه قرار بگیرد نحوه چیدمان و اهمیت به دکوراسیون داخلی است به این دلیل که به وسیله رعایت نکاتی که در نحوه چیدمان و استفاده از وسایل وجود دارد می تواند فضا را برای شما بهتر جلوه دهد یکی از کاربرد های مهم دکوراسیون داخلی خود بزرگ تر جلوه دادن فضا است که ما در این مطلب به بزرگ تر جلوه دادن فضای حمام های کوچک و دادن ایده برای آن ها پرداخته ایم البته باید گفته شود که گاها ممکن است به دلیل چیدمان نامناسب فضای شما کوچک تر از حالت واقعی به نظر برسد.

چگونه فضای حمام را بزرگ تر جلوه دهیم ؟

حال می خواهیم به مواردی که باعث می شود فضای حمام شما بزرگتر و دلباز تر جلوه کند می پردازیم این موارد شامل نور، رنگ، استفاده درست از وسایل و…

عدم استفاده از وسایل اضافی و بدون کاربرد

ایده ای برای حمام های کوچک، شما برای تزیین حمام خود می توانید بغیر از وان و جکوزی از وسایل تزیینی مینیمال و کوچک استفاده کنید اما اگر همین اکسسوری مینیمال را در تعداد بالا و چندین مدل در کنار هم استفاده کنید دیگر اون حالت مینیمال و سادگی را ندارند و فضا را شلوغ می کنند.

بر فرض مثال استفاده از گل و گیاهای طبیعی، شمع، عود و … اما اگر چندین گلدان و چندین مدل مختلف شمع و عود در کنار هم قرار بگیرند دیگر دکوراسیون شما سبک مینیمال نخواهد داشت و فضای حمام را دلگیر و کوچک جلوه خواهد داد پس در نتیجه از یک عدد گلدان زیبا یا یک مدل ساده شمع و یا عود استفاده کنید.

شاید بگویید خب من دوست دارم هم از شمع هم از گلدان استفاده کنم یک راهکار مناسب برای شما عزیزان داریم این که تنوع دهید می توانید هر چند وقت یک بار اکسسوری داخل حمام را تغییر دهید گاهی از گلدان گاهی از شمع استفاده کنید این حالت یعنی دادن تنوع به محیط نه تنها روحیه شما را تغییر می دهد بلکه فضای حمام کوچک شما را روح دوباره می بخشد پس به محیط خود تنوع دهید تا فضایی دلنشین برای خود و خانوادتان ایجاد کنید.

استفاده از شلف و کمد

یکی دیگر از ایده ها برای حمام های کوچک ، حال بعد از آن که اکسسوری مناسب برای حمام خود انتخاب کردید و وسایل اضافی و بدون کاربرد را از محیط حذف کردید حال نوبت آن رسیده که وسایل کاربردی مانند شامپو و صابون و … را نظم دهید برای این کار از کمد و شلف های نظم دهنده ای که می توان آن ها را بر روی دیوار نصب کرد استفاده کنید و لوازم بهداشتی داخل حمام را داخل آن ها نگهداری کنید این موضوع باعث می شود فضا بزرگتر و دلباز تر جلوه دهد.

استفاده از آینه

یکی دیگر از ایده های خوب و بااهمیت برای حمام های کوچک نصب آینه می باشد آینه ها وسیله ای فوق العاده برای بزرگتر جلوه دادن فضا می باشند به این دلیل که آینه ها نور را منعکس می کنند و انعکاس نور باعث می شود محیط بزرگتر جلوه کند.

یکی از آینه هایی که بسیار مناسب می باشند آینه هایی هستند که دارای پس زمینه نور می باشند نوری که در پس زمینه آینه قرار دارد باعث افزایش نور می شود و همین موضوع سبب بزرگتر جلوه دادن فضا است.

نصب دور دوش های شیشه ای

دور دوش های شیشه هم اکنون از وسایل پرکاربرد برای دکوراسیون داخلی حمام محسوب می شوند دور دوش های شیشه ای باعث تفکیک فضای دور دوش از بقیه فضا حمام می شود و به دلیل این که جنس شیشه ای دارد موجب انعکاس نور می شود و همین موضوع فضا را بزرگ تر جلوه می دهد البته علاوه بر این موضوع سبب رعایت بهتر بهداشت برای حمام و دسشویی هایی که در یک فضا قرار دارند می شود. دور دوش ها ایده ای مناسب برای حمام های کوچک می باشند.

استفاده از روشویی های سه کنج

برای انتخاب روشویی دقت کنید به دلیل این که فضای حمام شما کوچک می باشد بهتر از روشویی هایی که به سبک مینیمال طراحی شدن استفاده نمود.

روشویی های سه کنج یکی از تجهیزات بهداشتی می باشند که برای فضاهای کوچک بسیار پرفروش و کاربردی هستند علاوه بر این که فضا را کمتر اشغال می کنند طرحی جدید و نو به حساب می آیند و ایده ای بسیار مناسب برای حمام های کوچک بوده است

دیوار های روشن

یکی از ایده های خوب و عالی برای بزرگتر جلوه دادن حمام استفاده از دیوار های روشن است رنگ های روشن و لایت و خنثی باعث می شود که فضا دلبازتر به نظر برسد.

نصب میله حوله پشت در

یکی از راهکارها و ایده ها برای حمام های کوچک نصب میله حوله پشت در حمام است این موضوع باعث می شود فضا کمتر اشغال شود اللبته چه بهتر که حوله های خیس و مرطوب را بعد از استعمام در فضای حمام قرار ندهید اما اگر شما حوله را داخل حمام نگه می دارید بهتر است که میله آن را پشت در قرار دهید.

استفاده از نور طبیعی و پنجره

برای ان که فضای حمام به وسیله نور طبیعی  روشن شود بهتر است از پنجره ها استفاده کنیم تا نور طبیعی خورشید وارد فضا حمام شودنور طبیعی سبب افزایش سطح روشنایی حمام می شود و حمام را بزرگتر جلوه می دهد.

استفاده از رنگ روشن روشن و بلعکس دوبرابر کردن رنگ تیره

طبق مطالعات و تحقیقاتی که درباره جمع آوری ایده برای حمام های کوچک انجام می دادیم متوجه شدیم که رنگ تیره نیز می تواند به بزرگتر جلوه دادن محیط کمک کند اما چگونه یا از رنگ های روشن روشن استفاده کنید و سطح روشنایی را فوق العاده بالا ببرید و یا رنگ تیره داخل فضا را دوبرابر کنید.

ایده های دیگر برای بزرگ تر جلوه دادن فضا حمام

  • کاشی مناسب
  • کفپوش تیره
  • استفاده از شیرآلات دیواری
  • استفاده از رنگ مشکی داخل حمام برای کاشی و سرامیک