خرید لوازم بهداشتی ساختمان

خرید لوازم بهداشتی ساختمان

لوازم بهداشتی در ساختمان ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند و بسیاری از افراد هنگام خرید منزل به سرویس بهداشتی آن بیشتر از موارد دیگر توجه می کنند و معتقدن که حمام ها باید از زیبایی منحصر به فردی دارا باشند تا زمان استفاده از آن حس آرامش و راحتی را منتقل کنند و همچنین مخصوصا خانوم ها به سرویس های بهداشتی منظم و مرتب اهمیت زیادی می دهند.

لوازم بهداشتی تمامی مواردی که برای ساخت سرویس بهداشتی به کار می رود را شامل می شود مانند روشویی، شیرآلات، وان حمام و… که در این مطلب به شما عزیزان درباره خرید آن ها راهنمایی های لازمه را خواهیم کرد.

روشویی های بهداشتی

روشویی ها از نظر نصب به دو دسته تقسیم می شوند روشویی های دیواری و روشویی های پایه دار که روشویی های دیواری دارای قیمت بالاتری نسبت به روشویی های پایه دار هستند اما نظافت آن ها نسبت به روشویی های پایه دار سخت تر می باشد و حتی می توان گفت روشویی های پایه دار قدیمی تر از روشویی های دیواری می باشند.

روشویی های پایه دار

در گذشته بیشتر خانه ها دارای روشویی های پایه دار بوده اند تا روش های دیواری وارد بازار شدند این روشویی های پایه دار خود از نظر جنس به سه دسته مختلف تقسیم می شوند که جنس آن ها چینی، سنگی و دارای مدل های کابینتی نیز می باشد.

روشویی های کابینتی

روشویی های پایه دار کابینتی بسیار پر فروش هستند به خاطر کابینت های نظم دهنده ای که بر زیر روشویی وجود دارد متقاضیان این نوع روشویی نسبت به سایر روشویی ها بالاتر است.

روشویی های سنگی

برای خرید روشویی های سنگی باید ابتدا به دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی توجه کنید و سایر وسایل و تجهیزات سرویس بهداشتیتان را با روشویی سنگی خود ست کنید و در نتیجه فضایی زیبا و دلنشین ایجاد کنید.

روشویی های دیواری

روشویی های دیوار مدرن تر از روشویی های پایه دار هستند که از نظر جنس مانند روشویی های پایه دار به سه دسته مختلف تقسیم می شوند روشویی های دیواری نیز دارای سه جنس سنگی، چینی و همچنین مدل کابینتی می باشند.

دوش ها و کابین های حمام

دوش ها از نظر جنس و نحوه کارایی و کاربردی که دارند به چند دسته مختلف تقسیم می شوند دوش های ثابت و دوش های متحرک و همچنین دوش های دو کاره که هم دارای دوش های ثابت و هم دارای دوش متحرک می باشند که اگر می خواهید به صورت کامل درباره دوش ها بدانید و برای خرید دوش به راهنمایی نیاز دارید می توانید از مطلب قبلی ما راهنمای خرید دوش های حمام استفاده کنید.

کابین های دوش یا دوردوش ها از نظر جنس به دو دسته کابین های شیشه ای و کابین های طلقی تقسیم می شوند که کابین های دوش شیشه ای نسبت به کابین های دوش طلقی بیشتر استفاده می شوند و آن هم به خاطر مقاومت بالا و شستویی آسان تری که نسبت به کابین های دوش طلقی دارند کابین های دوش بسیار کاربردی می باشند مخصوصا برای خانه هایی که دارای فضای محدود هستند و دستشویی و حمام در یک مکان قرار دارند اما اگر به صورت کامل می خواهید درباره کابین های دوش بدانید به سراغ مطلب دور دوشی چیست؟ برید و از تمام مواردی که مربوط به کابین های دوش را مطلع شوید.

وان و جکوزی

برای خرید وان و جکوزی بهتر است ابتدا فضای حمام را در نظر بگیرید، وان و جکوزی ها دارای ابعاد متفاوتی می باشند که انتخاب آن ها بستگی به نیاز شما و فضای حمام شما دارد.

وان و جکوزی دارای دسته بندی های مختلفی می باشند از نظر جنس از نظر ظرفیت و از نظر امکاناتی که دارند و هر یک از این موارد بر قیمت آن ها تاثیر مستقیمی خواهد گذاشت.

وان و جکوزی از نظر ظرفیت به چند دسته ( دو نفره، چهار نفره و شش نفره) تقسیم می شوند و قطعا هر چقدر میزان ظرفیت وان و جکوزی بیشتر باشد دارای ابعاد بزرگ تری می باشد.

وان و جکوزی از نظر جنس دارای چند نوع فایبرگلاس، آکریلیک، رزینی، سنگی، چوبی می باشند که از پرفروش ترین جنس وان و جکوزی فایبرگلاس و آکریلیک می باشد اما بهتر است بدانید که وان و جکوزی فایبرگلاس بعد از مدتی تغییر رنگ می دهد اما وان و جکوزی که از جنس آکریلیک هستند این تغییر رنگ را نخواهند داشت.

وان و جکوزی از نظر امکانات متفاوتی می باشند که بسته به نیاز شما به آن ها اضافه یا کم می شود و همچین بر قیمت وان و جکوزی تاثیر گذار است حال به امکانات کلی وان و جکوزی می پردازیم.

امکانات وان و جکوزی

  • ماساژور کناری
  • ماساژور کف
  • سیستم تزریق گاز ازن به منظور استرلیزه کردن آب
  • چراغ‌های زیر آب
  • چراغ‌های پس‌زمینه
  • صفحه کنترل کامپیوتری
  • بالشتک ضد آب

امکانات بیشتر

  • رادیو
  • اسپیکر ضد آب

که این امکانات بیشتری که در بالا بیان شد می توانند حذف یا اضافه شوند.

حال برای آن که راهنمای کامل تری قبل از خرید وان و جکوزی داشته باشید می توانید از مطالبی ما استفاده نمایید وان و جکوزی چیست؟ هنگام خرید وان و جکوزی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

لوازم جانبی سرویس های بهداشتی

لوازم جانبی سرویس های بهداشتی که شامل جای مسواکی، جای مایع دسشویی، جای صابون، سطل زباله، آینه و… می باشد که شما برای خرید این لوازم به چند نکته دقت نمایید اول آن که از چه سبکی از دکوراسیون داخل حمام و دسشویی استفاده کرده اید و سپس آن که چه نوع جنسی برای خرید لوازم جانبی مناسب می باشد.

انواع جنس هایی که برای ساخت لوازم جانبی سرویس های بهداشتی استفاده می شود پلاستیکی، فلزی، سرامیکی و… می باشد که تهیه آن ها بستگی به نوع دکوراسیون داخلی شما دارد.