راهنمای خرید دوش های حمام

راهنمای خرید دوش های حمام

دوش های حمام یکی از وسایل مهم و کاربردی داخل هر حمامی می باشد و  می تواند حس خوب و حال خوب را به شخص منتقل کند اما اگر به خوبی و درست عمل نکند برعکس آن اتفاق خواهد افتاد و تجربه خوبی را داخل حمام کسب نخواهیم کرد.

دوش چیست؟

وسیله ای برای ریختن آب از قسمت سر به بدن بدون دخالت دست که در گذشته های دور نبود آن مشکلات زیادی را در هنگام حمام کردن برای انسان به وجود می آورد اما در حال حاظر به کمک دور دوشی این مشکلات را برطرف کرده و شخص را در امر حمام کردن کمک کرده و این امر را سهولت بخشیده همچنین این وسیله برای نخستین بار در یونان اختراع شده است.

انواع دوش ها از نظر جنس

دوش ها از نظر جنس به چهار دسته تقسیم می شوند دوش های پلاستیکی، دوش های آلومینیومی، دوش های برنجی، دوش های استیل که هر یک از آن ها دارای ویژگی ها و خصوصیات مختص به خود هستند که شما می توانید به وسیله آگاهی از خصوصیات آن ها اقدام به خرید کنید البته نکته دیگری که در انتخاب جنس دوش موثر است نوع دکوراسیون داخلی که در حمام استفاده شده است.

دوش پلاستیکی

نسبت به جنس های دیگر دوش ظاهر آنچنان زیبایی ندارند اما در برای رطوبت بسیار مقاوم می باشند،همچنین مقاومت مکانیکی پایینی دارند اما انعطاف پذیرهستند.

دوش آلومینیومی

دوش های آلومینیومی  وزن کمی دارند معمولا از جنس الومینیوم برای دوش هایی که به صورت تک کاره می باشند استفاده می شود.

دوش برنجی

دوش هایی که به دوش های برنجی معروف هستند از آلیاژ برنج ساخته شده اند که بخاطر متریالی که داراست حرارت را به خوبی از خود انتقال می دهد و گرمای مناسبی را برای فرد داخل حمام ایجاد می کند اما به دلیل جنسش  نسبت به دوش های دیگر قیمت بالاتری را دارا می باشد.

دوش استیل

دوش های استیل ضد زنگ که در مقابل خوردگی، ضربه، رطوبت دارای مقاومت هستند و طول عمر بالایی دارند و از نظر زیبایی نیز یکی از دوش های پرکاربرد در حمام ها می باشند و برای دکوراسیون داخلی حمام از آن ها استفاده می شود به این دلیل که دارای ظاهر براقی می باشد.

انواع دوش از نظر نصب

دوش های متحرک

بعد از دوره ای استفاده از دوش های ثابت دوش های متحرک وارد بازار شده که به آن ها دوش های تلفنی نیز می گویند این دوش ها کاربردی تر هستند و گاهی برای شست و شوی فضای حمام و یا برای دوش گرفتن نوزاد می توان از آن ها استفاده نمود در صورتی که دوش های ثابت این مزیت را دارا نیستند.

دوش های ثابت

به دوش هایی که به دیوار نصب می شوند و به صورت ثابت می توان از آن ها استفاده نمود دوش های ثابت را می توان جزء اولین نسل دوش ها دانست.

دوش حمام دو کاره (ثابت – متحرک)

دوش های حمامی که به صورت دو کاره هستند دارای دو سر دوش هستند یکی از سردوش ها به صورت ثابت استفاده می شود و یکی دیگر از سر دوش ها متحرک می باشد و تنظیم دوش های دو کاره خیلی راحتتر از دوش هایی است که فقط سر دوش متحرک دارند.  

قیمت دوش ها

دوش ها دارای قیمت پایین، متوسط، بالا می باشند که میزان قیمت آن ها به جنس دوش و امکانات و قابلیت هایی که برخورد دارد بستگی دارد بر فرض  مثال دوش هایی که دارای جنس برنجی می باشند نسبت به دوش ها پلاستیکی به دلیل جنسشان قیمت بالاتری دارند.

مزایای استفاده از دوش

در گذشته به دلیل نبود دوش حمام کردن امری سخت و دشوار بود اما در حال حاظر نه تنها دوش ها معمولی بهتر از نبود دوش در گذشته است بلکه وجود دوش های پیشرفت تر نیز حس بهتری در هنگام حمام به شخص منتقل می کنند در این قسمت به صورت موردی درباره مزایای استفاده از دوش به صورت مختصر توضیحاتی را بیان می کنیم.

شست و شوی آسان

در حمام با علم دوش دست‌ها آزاد بوده و کار شستشوی بدن راحتر است.

حالت پاشیدن قطره ای دوش ها

پاشیدن آب به صورت قطره‌ای به خوبی می‌تواند همه نقاط بدن را پوشش دهد و شست وشو را سهولت می بخشد.

انعطاف پذیری

قابلیت حرکت در مدل‌های متحرک برای شستشو بهتر قسمت‌های مختلف بدن در گذشته دوش های انعطاف پذیر وجود نداشت اما در حال حاظر می توانیم از دوش های انعطاف پذیر برای شست و شوی راحت تر قسمت های مختلف بدن استفاده نماییم.

متنوع 

تنوع در طرح و مدل باعث می شود که شخص راحت تر بتواند طرح و مدل مورد نظر خود را انتخاب کند و با توجه به نیاز خود از امکانات و مزایایش استفاده کند بر فرض مثال دوش های تلفنی/ دوش های چند کاره که استحمام را برای افراد به نسبت گذشته آسان نموده و آن هم به دلیل مزایا و ویژگی هایی که دارا است.