کاربرد دور دوش ها

کاربرد دور دوش ها

تکنولوژی و پیشرفت در هر زمینه ای سبب بهبود و تغییر مثبت در سبک و سیاق زندگی انسان ها می شود، دور دوش ها (کابین دوش) یکی از ابزار و وسایلی است که می توان آن را جزء ابزاری دانست که نه تنها باعث بهبود در زندگی شده بلکه زیبایی چشمگیری را دارا است به این خاطر پیشرفت به حساب می آید چرا که به گونه ای خلاقانه از اتلاف انرژی برق و گاز جلوگیری می کند حال به این مورد خواهیم پرداخت.

ابتدا به تعریفی کوتاه از دور دوش ها و اهمیت حضور آن ها در حمام می پردازیم سپس درباره مزایای استفاده دور دوش ها در داخل خانه می پردازیم، تعربف دوردوش ها (کابین دوش) در اسمشان نهفته است در واقع دوردوش ها به اتاقک و فضایی گفته می شود که به دور دوش قرار می گیرد و فضای دور دوش حمام را از اطراف جدا می کند.

ایجاد زیبایی به محیط حمام

کابین ها یا دوردوش ها علاوه بر کاربرد فراوانی که برای حمام دارند همان طور هم باعث زیباتر شدن فضای حمام می شوند مخصوصا برای افرادی که قصد دارند دکوراسیون داخلی خانه خود را تغییر دهند می توانند برای تغیر و تحول محیط حمام از کابین های دوش مخصوصا کابین های دوشی که جنس شیشه ای دارند استفاده نمایند به دلیل آن که کابین های دوش شیشه ای به دلیل انعکاس نور از کابین دوش باعث می شود اطراف آراسته تر دیده شوند.

تفکیک فضای داخلی حمام

از عمده مشکلات خانه های کوچک این است که سرویس دستشویی و حمام در یک فضا قرار دارند و همین موضوع بسیار باعث اذیت و آزار صاحب خانه می شود به این دلیل که رطوبت موجود در حمام وارد فضای دسشویی  می شود در این حالت است که کابین های دوش بسیار کاربردی می شوند و به وسیله آن ها می توانیم از انتقال رطوبت جلوگیری کنیم.

ممکن است برایتان سوال پیش آید که زمانی که فضای حمام کوچک است حضور کابین های دوش فضا را دلگیر نمی کند؟ باید بگویم خیر به این گونه نیست و کاملا برعکس زمانی که شما به واسطه کابین های دوش یا دور دوش ها فضا حمام را تفکیک می کند به دلیل جنس شیشه ای که دارند باعث انعکاس نور از سطح خود می شوند و همین موضوع نه تنها فضا حمام را زیباتر جلوه میده بلکه در کل انعکاس نور حس بزرگی به محیط می بخشد.

جلوگیری از نم زدگی دیوار های اشتراکی

یکی دیگر از مشکلاتی که  برای دیواره های خارجی حمام به وجود می آید نم زدگی است همین موضوع باعث می شود که دیوار ها دارای رطوبت شوند و جلوه خوبی برای دیوار اشتراکی که بین حمام و اتاق یا حمام و سالن پذیرایی است به وجود می آورد به همین دلیل اگر شما از دور دوش ها در داخل حمام استفاده کنید دیگر رطوبت از فضای دور دوش به دیوار ها انتقال داده نشده و نم زدگی و پوسیدگی ایجاد نخواهد کرد.

قابل تغییر و متناسب با هر فضایی

افراد می توانند در هر سایزی متناسب با فضای داخلی حمام خود دور دوش را سفارش دهند و همین موضوع باعث می شود که تمام افراد بتوانند از دور دوشی متناسب با فضای داخلی حمام خود بهرمند شوند.

جلوگیری از خطر زمین خوردگی

زمانی که شما از کابین های دوش در فضای داخلی حمام استفاده می کنید همین موضوع باعث می شود که آب کمتری در کف حموم جمع شود به این دلیل که از انتقال آب به کل فضای حمام جلوگیری می کند در این حالت کودکان و سالمندان و حتی افراد جوان به دلیل عدم وجود کف لغزنده زمین نمی خورند.

قابلیت شست و شویی آسان

دور دوش ها ( کابین های دوش ) به دلیل جنس شیشه ای که دارند به راحتی قابل شست و شو می باشند و به سرعت با شیشه شور های مناسب پاکیزه می شوند بدون هیچ گونه لک گرفتگی و کدر شدن.

ایجاد گرما مطلوب برای دوش گرفتن

با ایجاد فضایی که دور دوش به دور دوش ایجاد می کند باعث می شود که محیط برای دوش گرفتن سریع تر گرم شود و در این حالت نه تنها از اتلاف و هدر رفتگی انرژی جلوگیری می کند بلکه از سرما خوردگی هایی که به دلیل گرم نشدن فضای حمام به وجود می آید جلوگیری می کند.